Your limit is on demand. The limit can be raised.>
"Šest linorytů na papíře, každý 150 x 160 mm, rámováno v paspartě, pod sklem, datováno 1916, signováno Vojt. Preissig. V. Preissig studoval na UPŠ v Praze a v Paříži, kde zároveň pracoval v ateliéru A. Muchy. Počátky jeho tvorby, převážně grafické, typografické a ilustrační, jsou spojeny se secesí, v tomto duchu jej ovlivní japonská grafika. Žil a pracoval ve Spojených státech, v r. 1930 se však vrací do vlasti a výlučně se věnuje abstraktnímu umění, na které české prostředí v podstatě nereagovalo. Podporu měl pouze ve sběratelském zájmu a přátelství J. Waldese. Největší část jeho tvorby představují návrhy písem, ilustrace, např. ke Karafiátovým Broučkům a P. Bezručovi, vytvořil velké množství grafických úprav časopisů doma i v USA. Byl vynikající grafik a publikoval práce o barevném leptu. Autor viz T 2/311, TD 151, V 3/624, TB 27/373, B 8/478, NEČVU 2/648."